Operacje plastyczne cz.2

Operacjami plastycznymi zajmuje się dział medycyny określany jako chirurgia plastyczna. Aby móc wykonywać zabiegi i operacje plastyczne należy zrobić specjalizację w dziedzinie chirurgii ogólnej, a następnie chirurgii plastycznej. By zostać lekarzem specjalizującym się właśnie w tej dziedzinie, droga jest długa, ale odpowiedzialność jest też ogromna. Zadaniem chirurgów-plastyków jest niejako poprawianie natury i różnych defektów, a każdy zły ruch może oszpeci pacjentów. Na szczęście problemy i komplikacje zdarzają się rzadko. Jeśli pacjenci wybierają sprawdzone gabinety, wykorzystujące dobry sprzęt, w których pracują lekarze z długoletnią praktyką i doświadczeniem, nie ma powodów do obaw. Chirurgów plastycznych określa się czasem mianem cudotwórców, bo rzeczywiście niekiedy efekty ich pracy mogą imponować.

operacja3

Przeszczepy twarzy, rekonstrukcje szczęki dają wielu pacjentom drugie życie i znacznie poprawiają komfort. Poprawa komfortu życia taki cel od zawsze przyświecał chirurgom plastycznym. Dziedzina ta rozwinęła się po wojnie, gdy zapotrzebowanie na rekonstrukcje kończyn, usuwanie poparzeń diametralnie wzrosło. Także dziś operacje plastyczne są szansą dla wielu ofiar wypadków. Ale nie tylko w taki sposób chirurgia plastyczna przyczynia się do poprawy jakości życia. Dzieje się to również dzięki zabiegom i operacjom upiększającym, o charakterze czysto estetycznym. O wygląd dbamy wszyscy (w większym lub mniejszym stopniu), każdy chce się podobać i być postrzegany jako człowiek ładny. Liczne standardy narzucane przez świat mody i filmu sprawia, że wpadamy w gonitwę za pięknem. Osiągnięcie wymarzonej sylwetki, pięknej twarzy rodem z Hollywood nie proste. Pomóc może nam chirurgia plastyczna. Oczywiście nie chodzi o upodabnianie się do kogokolwiek, bo na to lekarze prawdopodobnie nie wyrażą zgody, ale chodzi o to by dobrze poczuć się ze sobą.

Correction lines on woman face, before surgery operetion

Krzywy nos może być źródłem wielu kompleksów i traumatycznych wspomnień. Wystarczy jeden zabieg by zyskać nowy, zgrabny nosek. Małe piersi są dla wielu pań powodem do wstydu i ograniczają ich życie seksualne, a wystarczy zabieg wszczepienia implantów, by na nowo cieszyć się własnym wyglądem i seksualnością. Fałdy skórne będące pamiątkami po ciąży, obwisłe piersi po karmieniu, zmarszczki na twarzy i szyi będące oznakami starzenia. Na te wszystkie problemy operacje plastyczne mają rozwiązanie. Wystarczy dobry stan zdrowia i odpowiednia gotówka, by wykupić pobyt w klinice i można zaryzykować twierdzenie, odmienić nie tylko wygląd, ale również życie.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kuchnia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s