Operacje plastyczne

Chirurgia plastyczna jest niezwykle dynamicznie rozwijającą się dziedziną medycyny. Jest coraz więcej szpitali świadczących usługi w zakresie operacji poprawiających estetykę wyglądu. Mówi się, że każdą z części ciała możemy skorygować. Najczęściej decydujemy się na operacje plastyczne w obrębie twarzy, takie jak: poprawa kształtów nosa, korekta odstających uszu, powiększanie ust a także chirurgia plastyczna piersi. Operacja plastyczna poza zmianą wyglądu pacjenci zyskują o wiele więcej. Niekiedy prosty zabieg zmiany kształtu nosa umożliwia pozbycie się nie potrzebnych kompleksów. Niewielka zmiana wystarcza by kobieta znowu poczuła się po prostu dobrze we własnej skórze.

operacja1

Chirurg plastyk postrzegany jest przez pacjentki jak cudotwórca, który skalpelem jak różdżką odczarowuje ich życia, pozwala zapomnieć o dawnych kompleksach , zaakceptować i polubić siebie. Ciągłe udoskonalanie stosowanych technik powoduje, że zabiegi są coraz bezpieczniejsze. Pewne ryzyko istnieje zawsze, ale ekspert z wieloletnią praktyką i coraz precyzyjniejszy sprzęt gwarantują niemal 100-u % bezpieczeństwo. Pacjenci przed zabiegiem odbywają serie gruntownych badań, których celem jest zgromadzenie danych dotyczących ich aktualnego stanu zdrowia. W czasie tych spotkań wyjaśniane jest pacjentkom szczegółowo zarówno samo leczenie jak i plan rekonwalescencji i efekty, jakie osiągniemy po . Celem jest to, by nasze ciało poprawiać, a nie gruntownie zmieniać. Mądry chirurg nie zgodzi się na powiększanie biustu z rozmiaru A do D, albo nie zasugeruje odsysania tłuszczu  jeśli odłożony tłuszczyk jest wynikiem lenistwa. Najważniejszą bowiem zasadą chirurgii plastycznej jest  podkreślanie i wydobywanie przyrodzonego piękna.

operacja2

Plany pacjentów muszą więc być oparte o realia co więcej powinni oni się przygotować do samego zabiegu jak i okresu niezbędnego na dostrzeżenie ostatecznych wyników. Operacje plastyczne wkraczają i to nie tylko w zewnętrzne powłoki ale również jak na przykład w przypadku liposukcji w tkanki wewnętrzne. Czasami po operacji pozostają szwy, opuchlizna i zasinienie. W zależności od tego jak rozległa i ciężka była ingerencja, taki stan będzie się utrzymywać kilka dni, a nawet kilka tygodni. W większości wypadków na ostateczne rezultaty trzeba poczekać około 3-ech tygodni. W tym czasie pacjentka powinna pozostawać pod  obserwacją eksperta który wykonywał  korekcję.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uroda. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s